Barbė liekna? Po dietos bus lieknesnė?

February 23rd, 2010

50-asis Barbės jubiliejus bus paminėtas išleidžiant 3 naujus lėlės modelius. Juos kuriantis dizaineris C. Louboutinas siekia, kad lėlės būtų plonesnės.

C. Louboutinas mados ekspertams yra geriau žinomas kaip batų dizaineris. Visgi šį sykį jis ryžosi kritikuoti bene populiariausią lėlę pasaulyje. C. Louboutinui užkliuvo neva per storos Barbės kulkšnys ir kojos, rašo telegraph.co.uk.

Barbės gamintojai jau seniai kritikuojami dėl mažoms mergaitėms brukamo itin plonos merginos įvaizdžio. Tyrimais buvo atskleista, kad lėlės modelis – nerealus.

Didžiausi skandalai dėl Barbės lieknumo buvo kilę, kai 1965 ir 1980 metais lėlės gamintojas „Mattel“ pristatė naujus Barbės modelius.

Pirmasis buvo kritikuojamas dėl kartu su lėle pardavinėtos knygos „Kaip numesti svorio“. Joje vaikams buvo patariama tiesiog nevalgyti.

Antrąjį kartą pasipiktinimo banga kilo, kaip visuomenei buvo pristatytas juodaodės Barbės modelis. Teigta, kad ji atrodo kaip tiesiog juodai nudažyta lėlė, o Barbės veidas neatspindi jokių afrikietiškų bruožų.

4 komentarų to “Barbė liekna? Po dietos bus lieknesnė?”

 1. Anonymous says:

  Jetau jetau, galit burbet kiek norit, bet lieknos ir grakscios visda bus grazesnes nei tos, su gelbejimosi ratais, is dzinsu krentanciais…
  Perkarusiu mada “praeidineja” jau gerus desimt metu, bet kaip nepraeina, taip nepraeina. Ar nebus tas ‘praeidinejimas’ tik tesliukiu nevilties sauksmas? Est reikia maziau.

 2. Lankytoja says:

  Sveiki, norėčiau jog su manimi kuo greičiau susisiektumėte, turiu komercinį pasiūlymą.

 3. Lankytojas says:

  Sveiki,

  Domintų Jūsų tinklapio pirkimas. Susiekite su manim kuo greičiau.

RSS feed for comments on this post. And trackBack URL.

Komentuokite čia: